Dzień Drzewa - październik 2023

Z okazji corocznego Dnia Drzewa uczniowie ZSP-T w Międzyświeciu odwiedzili 11 października pobliskie przedszkole. Na początku spotkania uczestnicy porozmawiali z przedszkolakami na temat drzew, ich rodzajów i funkcji, jakie pełnią wobec człowieka oraz przyrody. Następnie posadzili dla przedszkolaków drzewo, które będzie dawało im miły cień podczas letnich zabaw na placu zabaw. To bardzo ciekawe drzewo. Nazywa się Paulownia, pochodzi z Azji, bardzo szybko rośnie i charakteryzuje sie dużymi liśćmi.  Dodatkowo, jeśli ma dobre warunki, to pięknie kwitnie na fioletowo. Jest również niezwykłe z tego powodu, że drewno z niego pochodzące służy do wyrobu instrumentów muzycznych. Ten gatunek drzewa został nieprzypadkowo wybrany przez panią Esterę Lasoń, nauczycielkę biologii w ZSP-T. O wyborze przesądziły wymienione wcześniej walory, a  nade wszystko fakt, że dzieci już wkrótce będą mogły cieszyć się w lecie kojącym cieniem i zielenią w przedszkolnym ogrodzie. Dzieciaki wykazywały wielkie zaangażowanie i zainteresowanie podczas sadzenia drzewka. Pomogły zasypać bryłę korzeniową i obiecały opiekować się swoim nowym nabytkiem. A nasi uczniowie  na zakończenie tego ekologicznego spotkania  rozdali przedszkolakom kolorowanki "Przyjaciela drzewa".

Kontakt

Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych
w Międzyświeciu, ul.Malinowa 10
43-430 Skoczów
tel./fax. (33) 8533766, tel. kom. 785916030